دوران - فرزندان ایران

فرزندان ایران

 

می‌خواید بدونید ماجرای بسته‌های نوروزانه‌ی فرزندان من چیه؟

بسته‌هایی پر از فعالیت‌های مختلف با همه‌ی ابزارهای لازم برای انجام اون‌ها. این بسته‌ها به صورت رایگان به دست کودکانی می‌رسه که در مناطقی با امکاناتی متفاوت و محدود زندگی می‌کنن – این‌بار جنوب کرمان، ایلام، جنوب خراسان و غیره …

 

این بسته‌ها برای سه گروه سنی تولد تا ۱ سال، ۱ تا ۳ سال و ۳ تا ۶ سال تنظیم شدن.

البته محتوا به گونه‌ای هست که والدین، مراقبین، مربیان یا همراهان کودک به این‌که این بازه‌های سنی حدودی هستن آگاه بشن.

محتوای این بسته‌ها،‌از فعالیت‌ها گرفته تا محتوای مکتوبی که برای والدین، مراقبین، مربیان یا همراهان کودک تنظیم شده توسط اعضای گروه آموزشی-پژوهشی دوران، یعنی متخصصین آموزش کودک،‌ روان‌شناسان کودک، مربیان کودک و والدین کودکانی در همین بازه‌های سنی تدوین شده.

 

 

هدف از ساختن این بسته‌ها فراهم کردن زمینه‌ی رشد مستقل در وجود کودکان، می‌تونه در آینده‌ی اون‌ها نقش مؤثری داشته باشه. ما با ارسال این بسته‌ها به مناطق مختلف به صورت رایگان، می‌خوایم شرایطی فراهم کنیم تا شوق یادگیری و کسب مهارت‌های مختلف در وجود کودکان زنده بمونه و با استمرار در این کار، به پرورش کودکانی توانمند در سراسر کشور کمک کنیم.

 

به علاوه، آگاه کردن بزرگ‌ترها نسبت به کلیاتی درباره‌ی فعالیت‌های مربوط به کودکان، انواع ابزارو چگونگی احترام گذاشتن به روند رشدی منحصربه‌فرد کودکان شرایط رو برای ایجاد تغییراتی در نحوه‌ی برخورد با کودکان و همراهی با اون‌ها در مسیر رشد فراهم می‌کنه.

 

ویژگی‌های اصلی این بسته‌ها

این بسته‌ها ۳ ویژگی متمایز دارن:

  • محتوای بسته‌ها طوری تنظیم شده تا علاوه بر فراهم کردن شرایط برای انجام فعالیت‌ها، اطلاعاتی هم درباره‌ی چرایی انجام این سبک از فعالیت‌ها، ‌انتخاب ابزارها و نحوه‌ی همراهی با کودک در انجام فعالیت‌ها هم به والدین، مراقبین، مربیان یا همراهان کودک بده.
  • ابزارهای موجود در این بسته‌ها به گونه‌ای انتخاب شدند که در صورت نیاز، بشه ابزار بومی‌ای رو جایگزینش کرد و استفاده‌ی از اون‌ها فقط محدود به فعالیت معرفی شده در بسته نباشه.
  • فعالیت‌ها طوری تنظیم شدن که برای لحظاتی والدین و کودک رو به همراهی با هم تشویق کنن و کودکان و بزرگ‌سالان بتونن همراهی کردن متقابل با هم رو تمرین کنند.

 

آیا ما هم می‌تونیم کمک کنیم؟

پروژه‌ی فرزندان ایران با کمک حامیان مالی دوران راه‌اندازی شده اما همواره از کمک شهروندان مسؤول دیگه هم استقبال می‌کنه. شما می‌تونید با خرید این بسته‌ها در تأمین منابع مالی لازم برای ادامه‌ی این مسیر ما رو همراهی کنید. می‌تونید علاوه بر خرید بسته‌ها برای مناطق ویژه، ‌برای خودتون هم از این بسته‌ها تهیه کنید (هر هزینه‌ی پرداختی برای خرید این بسته‌ها در پروژه‌ی فرزندان ایران باقی می‌مونه).

 

 

چقدر می‌تونم بسته بخرم؟

تعداد بسته‌هایی که در این مرحله می‌تونه برای فرد خاصی (با آدرسی که شما اعلام می‌کنید) تهیه بشه فقط ۱۵ بسته در هر گروه سنی هست. اما برای کودکان مناطق اعلام شده،‌ می‌تونید هزینه‌ی ۱ تا ۱۰ بسته رو پرداخت کنید.

 

تا چه زمانی فرصت خرید دارم؟

با توجه به این‌که بسته‌ها برای نوروز به دست کودکان می‌رسن، فقط تا ۲۵ اسفند فرصت دارید تا با همراه شید. (بدلیل محدودیت پستی این بسته ها فقط برای تهران قابل عرضه هستند)