آموزش تخصصی مربی کودک

اطلاعات

  • دسته‌بندی معرفی کتابمقالات و منابع
  • تاریخ

هم‌رسانی کنید

کتاب روان‌شناسی بازی

نویسنده: فرگاس پیتر هیوز

مترجم: کامران گنجی

نشر رشد

خلاصه‌نویسی: فاطمه زارعی

ویرایش: سمیه صادقی

 

 (خلاصه کتاب‌های ارائه‌شده در دوران، صرفاً در جهت معرفی کتاب عرضه می‌شوند و جنبه‌ی تأیید و تصدیق از طرف گروه آموزشی-پژوهشی دوران را ندارند. از اینکه ویژگی‌های منحصربه‌فرد کودکان را مورد توجه قرار داده و مطالب نوشته‌شده را به همه‌ی کودکان تعمیم نمی‌دهید و با توجه به مطالب کتاب، انتظارات خاص برای کودکان ایجاد نمی‌کنید، سپاس‌گزاریم.)

بازی همواره هم‌زاد و هم‌نشین همیشگی نوزادان، کودکان و نوجوانان بوده است. بازی آیینه‌ی بی‌زنگاری است که هزارتوی وجود بازیکنان را به روشنی باز می‌نماید. تصور دنیا، کودکان و‌نوجوانانی بدون بازی، اگر نگوییم ناممکن، دست‌کم بسیار دشوار است.
بازی پنج ویژگی اساسی دارد: از درون برانگیخته می‌شود، آزادانه انتخاب می‌شود، لذت‌بخش است، واقعیت‌گریز است و بازیکنان به طور فعال در آن شرکت دارند.
کتاب حاضر از روی سومین چاپ کتاب کودکان، بازی و رشد نوشته‌ی دکتر هیوز ترجمه شده و دارای ویژگی های منحصرهبه فردی است که برای خوانندگان تازگی دارد. نویسنده با توجه رشته‌ی تخصصی خود، مطالب را با دیدگاه تحولی گرد هم آورده؛ به‌گونه‌ای که خواننده بازی را از جنبه‌های گوناگون در بستر رشد مطالعه می‌کند. افزون بر این بسیاری از مطالب کتاب حاضر از جمله بازی در کودکان استثنائی، بازی‌های کامپیوتری و تفاوت‌های جنسیتی در بازی، به تمامی جدید هستند.

برخی از سرفصل‌های این کتاب:

  • والدین خونسردی شویم که فرزندانمان نیاز دارند
  • حفظ خونسردی یعنی ایجاد حریم
  • حفظ خونسردی یعنی تعیین جایگاه
  • خود را به تمرین عادت دهید

 

نسخه‌ی کامل این خلاصه کتاب را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

 

 

*** تهیه و تنظیم: گروه فرهنگی-هنری دوران، بخش پژوهش 

دیدگاه‌ها

  1. taheritaheri000@gmail.com گفت:

    عالی بود

دیدگاه شما